DMP - Kare Petek Menfez

  • Emiş ve transfer menfezi
  • Alüminyum profilden imalat
  • Düşük basınç kaybı
  • Yüksek kapasite hava emiş olanağı

DMP Kare Petek Menfez havalandırma ve klima sistemlerinde emiş havasının mahal içerisinden emilmesi ve asma tavan içine/tavan arasına yerleştirilmiş gizli tip fan-coil, split klima, vrv gibi ısıtıcı soğutucu kaynaklara transfer edilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Yatay veya dikey uygulamalarında kullanılması uygundur.

DMP iki ana parçası olan kasa ve kanat grubundan oluşmaktadır. Dış çerçevenin eğik açılı birleşme noktalarına kaynak yapılır sonrasında taşlanır. Böylece birleşme noktaları neredeyse görünmez hale gelir. Kanatlar arası mesafe 12x12 mm’dir. Efektif alanı diğer menfezlere göre biraz daha düşük olduğu için düşük basınç kaybı değerine sahiptir.

Kasa özel çekme alüminyum profilden, kanatları alüminyum levhadan üretilmektedir. 22 mm ve 32 mm ölçülerinde iki adet çerçeve ölçüsüne sahiptir. Montaj şekli müşteri talebine göre vidalı, klipin, mandallı, karolaj tavan, klipsli olarak seçilebilir. Standart olarak, ürün “Elektrostatik Toz Boyama’ işlemi ile RAL 9010 renge boyanır, montaj şekli vidalı, çerçeve ölçüsü 32’mm’dir. Müşteri talebi doğrultusunda diğer RAL kodlarında boyanabilmektedir ya da metalik görünüm istendiğinde mat alüminyum eloksal kaplama veya ham halde üretilebilir. Hava ayarının yapılması istendiğinde, zıt kanatlı hava ayar damperi özel damper anahtarı ile sevk edilir. DMP, siparişte belirtilmediği sürece standart olarak üretilmektedir.

Çizim Talep Et
Ürün Detayı Sor
Şartname Talep Et

Yayınları Filtrele

Ürün Kataloğu / Product Catalog 2021