Isı Geri Kazanım Cihazı

  • Daha düşük enerji tüketimi için yüksek verimli geriye eğik seyrek kanatlı plug fanlar
  • Yüksek ısıl verimli alüminyum plakalı ısı değiştirici
  • Düşük ses seviyesi
  • G4 sınıfı filtre
  • İsteğe bağlı sulu ya da elektrikli ısıtıcı batarya
  • İsteğe bağlı kanal tipi susturucu ile daha sessiz mahaller
  • İsteğe bağlı akıllı otomasyon çözümleri

FOUR IGK-Isı Geri Kazanım Cihazları evlerde, ofislerde, otellerde, iş merkezlerinde kirli havanın egzoz edilmesi ve temiz havanın sağlanmasında kullanılır. Isıtma veya soğutma yapılarak iklimlendirilen mekanlarda iç ortamdaki karbondioksit ve diğer zararlı gazların yoğun olduğu düşük kaliteli iklimlendirilmiş iç ortam havası oluşur. Bu hava egzoz edilirken taşımış olduğu ısı yükü ısı geri kazanım cihazının plakalı ısı değiştiricisinde toplanarak giren taze havanın şartlandırılması sağlanır. Böylelikle kalitesiz iç ortam havası dışarı atılırken bu havadaki ısı yükünün %50-60 oranında geri kazanılması mümkün olur.

Isı geri kazanım cihazları, üzerinde yer alan plug fanlı motorları ile sessiz ve yüksek verimde çalışır. Ürün ile birlikte standart olarak gönderilen hız anahtarı ile cihaz istenilen debide çalıştırılabilmektedir.

FOUR IGK-Isı Geri Kazanım Cihazı 6 ana parçadan oluşur. Kasa galvaniz sacdan imal edilir. İçi 9 mm izolasyon ile kaplanarak hem ses hem de ısı izolasyonu sağlanır. RAL9002 elektrostatik boya ile boyanarak kullanım ömrü ve görselliği artırılmıştır. Kullanılan üfleme ve egzoz fanları plug tiptir. Fanlara kolay müdahale edebilmek için kasa üzerinde müdahale kapakları yer almaktadır. Bu kapaklar vasıtasıyla bakım ya da arıza durumlarında fanlar kolaylıkla yerinden çıkartılabilmektedir. Cihazın hem egzoz hem de taze hava girişlerinde G4 filtre mevcuttur. Bu sayede cihazın ana ekipmanı olan alüminyum plakalı ısı eşanjörünün temiz tutularak verimli bir şekilde çalışması sağlanmıştır. Cihazın şebeke bağlantısının kolaylıkla yapılabilmesi için fanların klemens bağlantılarının yer aldığı elektrik bağlantı kutusu kasanın üzerine sabitlenmiştir.

Çizim Talep Et
Ürün Detayı Sor
Şartname Talep Et

Yayınları Filtrele